RU  EN 
Киностудия

Про кіностудію

Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка була заснована в 1928 році. У павільйонах кіностудії було знято чимало легендарних радянських фільмів – "Земля" (1931), "Подвиг розвідника" (1947), "За двома зайцями" (1961), "В бій ідуть одні старики" (1973), "Польоти уві сні та наяву" (1982) та ін. Серед досягнень кіностудії – нагороди 75 міжнародних та 65 всесоюзних кінофестивалів.

Займаючи площу більш як 17,5 га, кіностудія має чотири знімальні павільйони. Один з них, площею 2743 кв.м, є одним з найбільших у Європі. Павільйон розрахований на одночасну роботу в ньому десяти знімальних груп. Ще три павільйони мають площу кв.м кожний. В павільйонах обладнані три басейни.

Окрасою території кіностудії є невеличке природне озеро, розташоване біля натурного басейну, і славнозвісний Довженківський сад, що займає понад один гектар площі.

Кіностудія має вітчизняну та зарубіжну знімальну техніку, трюк-машину, оптичний друк, повний комплект деревообробного устаткування, значну колекцію костюмів, п'ять тонательє, оснащених сучасним звукотехнічним обладнанням, арсенал вітчизняної та зарубіжної зброї, легковий та вантажний транспорт та інші, необхідні для кіновиробництва пристосування.

Основні виробничі цехи кіностудії оснащені й укомплектовані необхідною технікою, яку обслуговує висококваліфікований персонал.

Національна кіностудія імені О. Довженка являє собою підприємство з повним комплексним технологічним циклом. Разом із зйомками власних фільмів кіностудія надає послуги іншим кіно- та телекомпаніям у роботі над виробництвом їх продукції.